Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog

„Prvý dojem nemá druhú šancu.“

Človek vníma svet prostredníctvom svojich zmyslov. Čokoľvek sa nám páči alebo nepáči je výsledok spracovania signálov toho, čo cítime, počujeme a vidíme. Okrem logického zmýšľania sme tiež tvory plné emócií a tie prirodzene zohrávajú svoju úlohu aj v obchodnom styku, či už sa rozhodujeme o voľbe novej kozmetiky, banky alebo auta. Nehnuteľnosti nie sú výnimkou a práve pri výbere nového bývania zohrávajú pocity z priestoru, ktorý kandiduje na náš nový domov, veľkú úlohu.


Podľa zákona je vo všeobecnosti potrebné platiť daň za predaj nehnuteľnosti, ktorú vlastníme menej ako 5 rokov. Ak by sme však chceli predávať zdedenú nehnuteľnosť, platia tam pre daňovú povinnosťšpecifické pravidlá, ktoré si objasníme nižšie.
Záleží na tom, v akom rodinnom vzťahu ste boli s poručiteľom, čiže so zomrelou osobou, po ktorej dedičstvo nadobúdate.


Dedičské konanie je súdnym konaním. Na jeho výkon je poverený notár, ktorý na základe poverenia príslušného súdu vedie dedičské konanie v postavení súdneho komisára.     Notára pri takomto úkone si nie je možné vybrať. Prideľuje ho príslušný súd na základe Rozvrhu práce. Príslušnosť súdu je daná posledným trvalým bydliskom poručiteľa.


Aj Vás zaujíma dizajn a hľadáte inšpiráciu pri plnení sna o svojom bývaní? Potom ste na správnom mieste. Pri realizácií našej predstavy sa snažíme aby sa naša práca stala inšpiráciou pre Vás všetkých. Na začiatku je vždy vízia, ktorá sa končí splneným snom.