Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog

Rok 2024 bude v interiérovom dizajne prelomový. Do jeho slovníka sa totiž udomácňuje termín ,,Minimaluxe“, čo je možné nazvať ako minimalistický alebo tichý luxus. Tento trend už poznáme z čias obdobia pandémie, no v súčasnosti sa jeho význam naďalej zvyšuje.

Aktuálne trendy v dizajne nehnuteľností sú rôznorodé a môžu sa líšiť v závislosti od preferencií a štýlu. Niektoré z populárnych trendov zahŕňajú použitie prírodných materiálov, moderné minimalistické priestory, zdôraznenie udržateľnosti a ekologických prvkov, otvorený plán obývacích priestorov a veľké okná pre prírodné osvetlenie.

 


Coworkingové priestory sú moderné kancelárie, ktoré ponúkajú úžasné výhody, krásnu architektúru vrátane vybavenia. Predstavte si miestnosť plnú pracujúcich jednotlivcov, všetkých zamestnaných v rôznych organizáciách či odlišných formách podnikania. Takáto coworkingová budova môže mať množstvo miestností, od konferenčných priestorov až po laboratóriá počítačových sietí. Jednotlivci majú takto možnosť nadviazať kontakt s rôznymi kreatívnymi a fundovanými odborníkmi. Pre malých podnikateľov až po „outsorcingových“ pracovníkov sú coworkingové priestory ideálnym pracovným prostredím.

Coworkingové kancelárie sa snúbili s flexibilitou a  spustili revolúciu vo svete podnikania. Predpokladá sa, že počet coworkingových priestorov bude každoročne rásť o šesť percent a na celom svete o 13 percent. My sami sme súčasťou takéhoto priestoru v HubHub v Twin City v Bratislave😊

Ste pripravení na nové kancelárske prostredie? Pokračujte v čítaní a dozviete sa hlavné výhody coworkingových priestorov.

 


Našou filozofiou je spájať realitný trh a vniesť do neho moderné znalosti, iný pohľad -  osobnejší, sofistikovanejší. Vieme, čo robíme, a že to robíme dobre, ale rovnako tak potrebujeme aj vašu spätnú väzbu tzv. „social proof“ – spoločenský dôkaz. Jednoducho povedané, pokiaľ sa ľudia nevedia rozhodnúť, či sú naše služby pre nich vhodné, hľadajú potvrdenie o správnosti svojho rozhodnutia od okolia. Tento dôkaz im môžu poskytnúť práve referencie.

Bežná prax však hovorí, že napriek veľkej spokojnosti s využitím našich služieb, denné povinnosti a starosti pohlcujú klienta natoľko, že na poskytnutie referencií už nezvýši čas.

 


Tento rok dizajn stavia na pohodlnosť so súčasnými prvkami módy, zopár oldies fragmentov sa vracia na scénu a dizajn sa nezaobíde aj bez nadčasovej klasiky.

Vďaka tejto rozmanitosti budete môcť vytvoriť domov, ktorý je nielen trendy, ale zostane štýlový aj v budúcnosti. Prečítajte si výber najlepších trendov v oblasti domácich dekorácií a interiérového dizajnu na rok 2022, ktoré si určite zamilujete!

 


„Prvý dojem nemá druhú šancu.“

Človek vníma svet prostredníctvom svojich zmyslov. Čokoľvek sa nám páči alebo nepáči je výsledok spracovania signálov toho, čo cítime, počujeme a vidíme. Okrem logického zmýšľania sme tiež tvory plné emócií a tie prirodzene zohrávajú svoju úlohu aj v obchodnom styku, či už sa rozhodujeme o voľbe novej kozmetiky, banky alebo auta. Nehnuteľnosti nie sú výnimkou a práve pri výbere nového bývania zohrávajú pocity z priestoru, ktorý kandiduje na náš nový domov, veľkú úlohu.


Podľa zákona je vo všeobecnosti potrebné platiť daň za predaj nehnuteľnosti, ktorú vlastníme menej ako 5 rokov. Ak by sme však chceli predávať zdedenú nehnuteľnosť, platia tam pre daňovú povinnosťšpecifické pravidlá, ktoré si objasníme nižšie.
Záleží na tom, v akom rodinnom vzťahu ste boli s poručiteľom, čiže so zomrelou osobou, po ktorej dedičstvo nadobúdate.