Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Trendy interiérového dizajnu pre rok 2022

Pridané: 9.6.2022

Tento rok dizajn stavia na pohodlnosť so súčasnými prvkami módy, zopár oldies fragmentov sa vracia na scénu a dizajn sa nezaobíde aj bez nadčasovej klasiky.

Vďaka tejto rozmanitosti budete môcť vytvoriť domov, ktorý je nielen trendy, ale zostane štýlový aj v budúcnosti. Prečítajte si výber najlepších trendov v oblasti domácich dekorácií a interiérového dizajnu na rok 2022, ktoré si určite zamilujete!

 

Hlavné trendy interiérového dizajnu na rok 2022

Naďalej rastie dôraz na prirodzenosť a udržateľnosť interiérových trendov z minulých rokov. Navyše sa v trendoch interiérového dizajnu na rok 2022 objavuje jemné spojenie retro, zenových a prírodných prvkov. Niet sa čomu čudovať, estetika trendov je stále žiadanejšia a rafinovanejšia.  Okrem toho, dôležitosť zriaďovania a funkčnosť domácich kancelárií a zároveň udržiavanie čistých priestorov zohráva podstatnú úlohu pri voľbe štýlu zariaďovania.

 

Multifunkčné priestory

Zdá sa, že monotematicky využité priestory sú minulosťou. Očakávame, že trendy interiérového dizajnu v roku 2022, vo svetle architektonických pokrokov, predstavia šikovné nápady na multifunkčné miestnosti. Vyťažte maximum z každého kúta a priestoru inovatívnou taktikou rozdeľovania miestností. V každej miestnosti nájdete množstvo príležitostí.  Mnohí často zabúdajú na vertikálny priestor, ktorý môže vaša izba ponúknuť. Regále, rebríky a plošiny môžu spĺňať funkciu aj ako rozdeľovače miestností.

Interiéry v štýle Zen

Spôsob trvalo udržateľného bývania v interiéroch má dvojaký význam. Na jednej strane vyzdvihuje ekologický a dômyselne premyslený dizajn, čo môže povzbudiť ľudí, aby volili ekologické alternatívy pre svoje vlastné bývanie. Na druhej strane je to rovnako odrazom jasnej a nerušenej mysle.

To, čo udáva tón zenovému životu je svetlé drevo, čisté línie a plávajúce povrchy. Tento štýl prevedenia sa prikláňa k prístupu „menej je viac“ a zároveň zachováva organický a prirodzený dekor. Najdôležitejší dôraz sa kladie na uvedomenie si toho, ako nábytok, dekor, ale aj priestor ako taký, ovplyvňuje naše emócie a celkovú pohodu. Prostredníctvom personalizovaného interiéru je možné podporiť tú najlepšiu verziu nás samých.

„High-tech“ domácnosti

Technológia sa stáva stredobodom v dizajne domácnosti a nábytku a dnes by sa už moderný domov bez nej nezaobišiel. Majitelia domov dnes vyhľadávajú komfort na ovládanie bezpečnosti, teploty a hudby zo svojich smartfónov. Ďalšie špičkové technické vychytávky môžu zahŕňať samotieniace okná, indukčné varné dosky alebo vyhrievané podlahy.

V rámci inteligentnej domácnosti neodmysliteľne patria aj kúsky s integrovanou technológiou či dizajnom s ohľadom na funkčnosť. Medzi obľúbené položky môžu patriť napríklad diaľkovo ovládané police, ktoré sa môžu vysunúť a odhaliť televízor, viacrohové pohovky, dizajnové úložné priestory a povrchy, reproduktory, ktoré slúžia ako dekorácia.

Udržateľné a organické materiály

Trendy v oblasti bytových dekorácií v roku 2022 smerujú k maximalizácii využitia skla. Spôsob, ktorým môžete povýšiť sklo sú steny a nadrozmerné dekorácie s vedomím, že zrkadlíte prírodu a prispievate k eliminácii plastov.

Zaoblené hrany

Nábytok a dekor s jemnejšími okrajmi dodáva miestnosti romantický nádych a pôsobí veľmi útulne a zhovievavo. Štýl dizajnu so zaoblenými hranami je trendom pre rok 2022.

Nábytok so zaoblenými tvarmi je tiež ďalším dedičstvom modernej éry, tentoraz však krivka zahŕňa čokoľvek od stolov s mäkkými okrajmi až po prepracované súčasné stoličky, rovnako tak presahuje aj cez luxusné pohovky v tvare C. Tieto neostré formy vnášajú do interiérov ľahkosť a romantiku.

Medzinárodne inšpirované dekory a štýly

S intenzívnym návratom k cestovaniu sú interiéry ovplyvnené rôznymi kútmi sveta. Takéto priestory dokážu byť jedinečné aj vďaka výnimočnej interpretácii ciest ich majiteľmi. Ak je to však trend, ktorý by ste chceli napodobniť, buďte obozretní, aby ste to neprehnali. Opäť sa držíme hesla – „menej je viac“.


Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a získajte svoj trendy domov v štýle, ktorý vás najviac vystihuje a vytvorte si domov svojich snov.