Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Popis nehnuteľnosti

BEDES | Realitná kancelária predstavuje veľký rodinný dom, na rozsiahlom pozemku v centre mesta Prievidza. Momentálne je stavba rozdelená na dva samostatné domy.  

Lokalita
Nehnuteľnosť sa nachádza na Východnej ulici, v časti Piesky. Lokalita ponúka dobrú dostupnosť do centra mesta, kde je kompletná občianská vybavenosť, do škôl a škôlok, na zástavky MHD a pod. Centrum je dostupné 5 minút pešou chôdzou. Z ulice je takisto možné napojiť sa ihneď na rýchlostnú cestu. 

Dispozícia 
Celková úžitková plocha celej stavby je 465m2Momentálne je stavba rozdelená na dva samostatné domy, so samostatnými vchodmi.  
Dom s vežičkou, ktorý sa nachádza vpredu má úžitkovú plochu zhruba 320m2Momentálne má obývané jedno podlažie. V podkroví sa dá vytvoriť ďalšie obývateľné podlažie, vzhľadom na vysoký krov pozdĺž celého domu. Celý dom je kompletne podpivničený. 
Z predsiene a vstupnej chodby sa prechádza do samostatných 3 veľkých miestností a kuchyne. V kuchyni je špajza. Za predsieňou sa nachádza schodisko, ktoré ide do podkrovia aj do suterénu, kde je pivnica. Podkrovie má vysoký krov a je ponad celý rodinný dom. 
Druhý dom, ktorý sa nachádza vzadu má úžitkovú plochu zhruba 108m2Tento dom je klasickej I-čkovej dispozície. Nie je podpivničený. 
Z predsiene a vstupnej chodby sa vchádza do 2 veľkých miestností, 1 menšej miestnosti a kuchyne. Na chodbe je špajza a kúpeľňa. 

Dom s vežičkou
Dom bol postavený v roku 1932 z pálenej tehly, z ktorej je celá konštrukcia domu. Štýlom tento dom radíme k Pánskym stavbám o čom vypovedá aj vežička na prednej časti domu. Vypovedá tomu aj celý exteriér domu. Strecha je zachovalá, drevená s krytinou eternit. 
Interiér 
je v úplne pôvodnom stave, vrátane drevených zdvojených okien. Je tu použitých množstvo zaujímavých prvkov ako liate leštené podlahy, stropy so svetlou výškou 3,5m, vysoké okná, pôvodné veľké interiérové dvere so zárubňami, priznaná vežička aj vo vnútri. 
Podkrovie je s vysokým krovom, kde je možné bezproblémov vybudovať ďalšie izby, prípadne samostatný byt. V suteréne je dom celý podpivničený, s rovnakou dispozíciou ako na prvom podlaží. 
Druhý dom
Dom bol postavený v roku 1932, takisto z pálenej tehly. Štýlom ide o klasický rodinný dom I-čkovej konštrukcie. Strecha je zachovalá, drevená s krytinou eternit. 
Interiér je v pôvodnom, obývateľnom stave v "chatovom" štýle. Takisto sú tu použité podobné prvky ako v Dome s vežičkou. Drevené zdvojené okná, vyššie stropy, pôvodné veľké interiérové dvere so zárubňami. 
Podkrovie je s klasickým krovom. Tento dom nie je podpivničený. 

Exteriér
Pozemok je v jednej rovine a jeho celková rozloha je 1871m2 (čistá plocha pozemku je 1584m2
Dostatok pozemku je z každej strany domu. V zadnej časti pozemku je umiestnený sklad, garáž a záhrada. Pozemok je orientovaný na V-J-Z. Je veľmi slnečný počas celého dňa. 

Ďalšie informácie
Celá stavba je napojená na všetky inžinierské siete. Kanalizácia a prívod vody sú verejné. 

Fotografie a text sú autorským dielom a majetkom spoločnosti BEDES Real Estate.

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
pôvodný
Celková plocha:
1871 m2
Úžitková plocha:
465 m2
Plocha pozemku:
1584 m2
Zastavaná plocha:
287 m2
Počet podlaží:
2
Voda:
verejný vodovod
Inžinierske siete:
áno
Kanalizácia:
Verejná kanalizácia
Plyn:
áno
Materiál:
tehla

Pozrieť na mape

Maklér

Martin Drienik

Martin Drienik

Real Estate Consultant & Head of Marketing

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti