Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Coworking kancelárie

Pridané: 26.10.2022

Coworkingové priestory sú moderné kancelárie, ktoré ponúkajú úžasné výhody, krásnu architektúru vrátane vybavenia. Predstavte si miestnosť plnú pracujúcich jednotlivcov, všetkých zamestnaných v rôznych organizáciách či odlišných formách podnikania. Takáto coworkingová budova môže mať množstvo miestností, od konferenčných priestorov až po laboratóriá počítačových sietí. Jednotlivci majú takto možnosť nadviazať kontakt s rôznymi kreatívnymi a fundovanými odborníkmi. Pre malých podnikateľov až po „outsorcingových“ pracovníkov sú coworkingové priestory ideálnym pracovným prostredím.

Coworkingové kancelárie sa snúbili s flexibilitou a  spustili revolúciu vo svete podnikania. Predpokladá sa, že počet coworkingových priestorov bude každoročne rásť o šesť percent a na celom svete o 13 percent. My sami sme súčasťou takéhoto priestoru v HubHub v Twin City v Bratislave😊

Ste pripravení na nové kancelárske prostredie? Pokračujte v čítaní a dozviete sa hlavné výhody coworkingových priestorov.

 

Čo je to coworkingový priestor? A kto z nich profituje?

Coworkingové priestory sú definované ako usporiadanie, v ktorom pracovníci rôznych spoločností zdieľajú spoločné kancelárske priestory. To umožňuje úsporu nákladov a pohodlie využívaním zdieľaných infraštruktúr, ako sú zariadenia, verejné služby, služby recepcie a v niektorých prípadoch aj služby občerstvenia a prijímania balíkov.

Sú ideálne pre malé podniky, nezávislých či vzdialených pracovníkov a začínajúce tímy, ktoré chcú dokončiť svoju prácu a vytvoriť si pracovnú sieť s korporáciami, ktoré sú pre nich prospešné. Zamestnávatelia a zamestnanci môžu týmto spôsobom budovať zmysluplné vzťahy so spoločnosťami, ktoré môžu viesť k potenciálnym spoločným projektom alebo získať užitočné obchodné zručnosti. Z coworkingového priestoru benefitujú všetci zúčastnení, ponúka im profesionálne a flexibilné pracovné prostredie prispôsobené ich harmonogramu.

Výhody coworkingových kancelárií

1. Zvýšená produktivita

Produktivita práce je výrazne vyššia pre jednotlivcov, ktorí pracovali predtým z domu. Eliminujú sa neustále rozptýlenia, ako napríklad plač bábätiek, upratovanie v domácnosti alebo len povinnosti, ktoré treba splniť.

Coworkingové priestory sú optimalizované s ohľadom na produktivitu. Sú koncipované tak, aby sa prispôsobili rozličným pracovným štýlom, poskytujú nastavenia a rôzne pracovné stoly a zasadacie miestnosti na mieru všetkým pracujúcim jednotlivcom.

2. Možnosti vytvorenia siete a spolupráce

Najvýznamnejším rozdielom medzi tradičnou kanceláriou a zdieľanou kanceláriou je sieť a možnosti spolupráce, ktoré coworkingový priestor ponúka. Pracovné prostredie je založené na spolupráci, pretože každý deň pracujú s rôznymi ľuďmi a organizáciami; títo ľudia by mohli ponúknuť vašej spoločnosti nový podnikateľský nápad.

Coworkingové priestory tiež organizujú networkingové podujatia, ktoré pomáhajú korporáciám nájsť nové obchodné partnerstvá alebo klientov, brainstormingové stretnutia s inými podobne zmýšľajúcimi spoločnosťami a vzdelávacie workshopy.

Zahŕňajú aj zábavné aktivity od obedových podujatí až po hodiny cvičenia, ktoré sú ideálne na predstavenie a premenu na ziskové a osobné vzťahy.

3. Flexibilný pracovný rozvrh

Coworkingové priestory ponúkajú ľuďom možnosť prísť a odísť z kancelárie, kedy chcú. Môžu si vytvoriť úradné hodiny, ktoré najlepšie vyhovujú ich rozvrhu a ich zamestnávateľom. Okrem toho coworkingové priestory vytvorili riešenie pre zamestnávateľov, ktorí chcú zamestnať výnimočných pracovníkov mimo svojho regiónu.

4. Súkromná a zdieľaná kancelária

Skvelá vec na coworkingových priestoroch je, že majú súkromné ​​a zdieľané kancelárie prístupné pre všetkých pracovníkov. Odstránili tradičné kóje a nahradili ich farebnými zasadacími miestnosťami s množstvom stolov, súkromnými kanceláriami so sklenenými stenami a štýlovými salónikmi. Takéto kancelárie umožňujú pracovníkom vybrať si medzi pokojom a tichom alebo brainstormingom s tímom.

5. Vybudujte štruktúru pre rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom je kľúčová pre vaše duševné zdravie; medzi vašim domácim a pracovným priestorom by mal byť oddelený priestor. Coworkingové priestory ponúkajú štruktúru, ktorá zabezpečí rozdiel medzi vašim domácim a pracovným prostredím; existuje miesto, kam ísť za prácou a domov, kam sa vrátiť za oddychom.

6. Úspora nákladov

Coworkingové priestory vám umožňujú platiť len za oblasti, ktoré plánujete využívať, a zahŕňajú exkluzívne výhody od upratovacieho personálu až po tlačové služby bez dodatočných nákladov. To je nevyhnutné pre malé podniky, ktoré chcú pokračovať v raste a rozširovaní svojej spoločnosti, pretože nebudú musieť znášať tlak dlhodobých prenájmov. Úspora nákladov je obrovskou výhodou, pretože peniaze, ktoré by sa pôvodne použili na tradičné kancelárske priestory, môžu byť teraz investované do ich spoločnosti.

7. Posilnenie kreativity

Pri práci s inými podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a spoločnosťami získate toľko vedomostí a nápadov, ktoré môžete uplatniť pri vytváraní vášho ďalšieho veľkého podnikateľského projektu. Zmena pracovného prostredia je skvelým osviežením vašej mysle a zdieľanie nápadov s inými ľuďmi môže zvýšiť kreativitu.

Stoja coworkingové priestory za to?

Ak chcete dosiahnuť viac disciplíny, lepší pracovný výkon, možnosť získať kvalifikovanejších spolupracovníkov a väčšiu sieť ľudí, coworkingové priestory sú pre vás určite skvelou voľbou.

Nájdite si čas a vyskúšajte priestor na spoluprácu, ktorý vám bude vyhovovať.